החשיבות של פרחים לגינתכם

אם תבקשו מילד לצייר לכם גינה הוא יצייר לכם כמעט בודאות פרחים צבעוניים. תנו לגנן מרחב פתוח ותבקשו גינה ובטוח שתגלו שהוא שם פרחים לתפארת. פרחים הם חלק מהגדרתה של גינה. לא משנה מהי רמת הניסיון שלך, פרחים יוסיפו ללא ספק צבע לחייך. אך כדי שהפרחים יממשו את מלוא הפוטנציאל שלהםכדאי להבין כמה דברים עליהם וכיצד הם עובדים. שמש היא הכרחית. כדי שפרח יגדל כמו שצריך הוא חייב לקבל את האנרגיה שלו מהשמש ולכן הם זקוקים להרבה אור שמש. לעיתים בין 6 ל8 שעות של שמש בכל עונה בהם הם גדלים.

ישנם מחשבונים של אור שמש שיכולים לסייע למדוד את עוצמת האור שהגינה שלכם מקבלת בכל זמן נתון. ההצלחה תלויה בקרקע. קרקע איכותית – לא חולית מדי ולא דביקה מדי עם מספיק חומר אורגני המאפשר לה להתנקז היטב ומזמינה לשורשי הצמח. אדמה איכותית היא הכרחית גם לירקות כו עגבניות הנוצרות מפרחים. יש לבדוק את פוריות וחומציות הקרקע עם טסטר חשמלי ולהתייעץ בנושא עם מומחים. פרחים מתחלקים לעונתיים ולשנתיים. השנתיים עוברים מחזור גידול שלם בעונת גדילה: מזרע, לשורשים ועלים, פריחה, הפצת זרעים ונבילה. הם פופולריים בקרב גננים משום שעם טיפול ראוי הם יכולים להציג פריחה לאורך כל השנה. עונתיים אלו צמחים ששורשיהם נשארים בחיים תחת האדמה למשך מספר שנים או עשורים. החלק שמעל האדמה יכול להיכנס לתרדמת או למות בחורף אך הצמח עודנו חי ויצמח שוב באביב. העובדה כי העונתיים הם בעלי חיים ארוכים במיוחד עומדת כנגד העובדה שפריחתם נמשכת מספר שבועות או חודשים בלבד בכל שנה. תלוי מאוד בסוג הצמח. מה טוב יותר? לשני סוגי הפרחים ישנם שימוש בגינה. שנתיים הם טובים למקומות בהם נדרשים הרבה פרחים, אך הם זקוקים להשקייה מוגברת, דישון

וטיפוח מאשר העונתיים. תהליך השתילה החדש כל שנה עלול להיות מייגע. שנתיים מספקים מבנה קבוע ועונים על הציפייה המיוחלת לפריחתם השנתית. מעטים בלבד הם שתול ושכח אך הם עדיין זקוקים לפחות טיפול מהשנתיים.